Postępowania i spory podatkowe to jedna z bardziej skomplikowanych aspektów doradztwa podatkowego. W przypadku sporów z organami podatkowymi oraz organami kontroli skarbowej liczy się nie tylko techniczna znajomość przepisów podatkowych. Dobra znajomość procedur i doświadczenie w prowadzeniu postępowań kontrolnych, podatkowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi jest kluczem do wygrania każdej sprawy.

Postępowania i spory podatkoweOd wielu lat wspieramy klientów z różnych branż w trakcie kontroli podatkowych i skarbowych. Reprezentujemy klientów w postępowaniach podatkowych oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi.

Wspieramy naszych klientów w prawidłowym sformułowaniu wniosków i uzyskaniu pozytywnych interpretacji indywidualnych, nawet jeśli wymaga to przeprowadzenia postępowania przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi lub Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Co więcej, przeciwko władzom czy pracownikom firmy mogą być prowadzone postępowania karne bądź karne skarbowe.  W tych wszystkich kwestiach posiadamy doświadczenie i możemy służyć naszą pomocą. W szczególności, współpracujemy z zewnętrznymi radcami prawnymi i adwokatami doradzając przy postępowaniach karnych i karnych skarbowych.

Zakres usług związanych ze sporami podatkowymi obejmuje:

  • Opracowanie procedur zmierzających do minimalizacji ryzyk związanych z odpowiedzialnością podatkową oraz karną skarbową osób zaangażowanych w zarządzanie spółkami
  • Wsparcie w trakcie kontroli podatkowej i kontroli skarbowej,
  • Reprezentowanie w trakcie postępowań karnych skarbowych i karnych z podatkami w tle,
  • Reprezentację w postępowaniach podatkowych w zakresie wszystkich podatków,
  • Prowadzenie postępowań zmierzających do stwierdzenia nadpłaty,
  • Reprezentację w postępowaniach przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • Przygotowanie wszelkich pism w postępowaniach niezbędnych do skutecznego załatwienia sprawy.

Napisz do nas, aby uzyskać szczegółową ofertę.